Date |
Opponent |
Notes |
Result |
Status |
Links |
|
January |
Wed. 30 |
at
Lake-Sumter State
|
|
L, 7-6
|
Final
|
|
|
February |
Fri. 1 |
Seminole State (FL)
|
|
L, 10-8
|
Final
|
|
Sat. 2 |
Lake-Sumter State
|
|
L, 8-1
|
Final
|
|
Sun. 3 |
at
Seminole State (FL)
|
|
L, 3-2
|
Final
|
|
Mon. 4 |
at
Santa Fe
|
|
L, 9-2
|
Final
|
|
Wed. 6 |
St. Johns River State
|
|
W, 2-0
|
Final
|
|
Fri. 8 |
at
St. Johns River State
|
|
L, 3-0
|
Final
|
|
Sat. 9 |
vs.
Florence-Darlington Tech
@ Palatka, FL
|
|
W, 5-4
|
Final
|
|
Mon. 11 |
at
South Florida State
|
|
L, 14-13
|
Final - 12 innings
|
|
Sat. 16 |
Hillsborough
|
|
W, 8-3
|
Final
|
|
Sun. 17 |
CCBC Dundalk
|
Double Header |
W, 9-8
|
Final
|
|
Mon. 18 |
South Florida State
|
|
L, 7-6
|
Final
|
|
Tue. 19 |
SUNY Broome
|
|
W, 15-4
|
Final
|
|
Wed. 20 |
at
St. Petersburg
|
|
L, 6-4
|
Final
|
|
Mon. 25 |
at
Webber International University JV
|
|
W, 10-1
|
Final
|
|
Wed. 27 |
at
University of Tampa JV
|
|
W, 14-0
|
Final
|
|
|
March |
Fri. 1 |
at
Central Florida
|
|
L, 7-3
|
Final
|
|
Sat. 2 |
St. Petersburg
|
|
W, 9-3
|
Final
|
|
Sun. 3 |
Macomb
|
|
W, 3-2
|
Final
|
Box Score
|
|
Macomb
|
|
W, 15-12
|
Final
|
Box Score
|
Wed. 6 |
Macomb
|
|
W, 15-3
|
Final
|
Box Score
|
Thu. 7 |
Minnesota North College - Hibbing
|
|
W, 21-1
|
Final
|
|
Fri. 8 |
Lincoln Land
|
|
L, 4-2
|
Final
|
|
Sat. 9 |
Erie
|
|
W, 12-5
|
Final
|
|
Sun. 10 |
Minnesota North College - Hibbing
|
|
W, 15-2
|
Final
|
|
|
Minnesota North College - Hibbing
|
|
W, 12-4
|
Final
|
|
Wed. 13 |
Tiffin University JV
|
|
W, 3-0
|
Final
|
|
Thu. 14 |
Lake County
|
|
W, 4-3
|
Final
|
Box Score
|
Fri. 15 |
Oakton
|
|
W, 9-1
|
Final
|
|
Sat. 16 |
Lake County
|
|
W, 10-2
|
Final
|
Box Score
|
|
Lake County
|
|
W, 7-2
|
Final
|
Box Score
|
Sun. 17 |
Lawrence University JV
|
|
W, 10-1
|
Final
|
|
|
Lawrence University JV
|
|
W, 11-3
|
Final
|
|
Fri. 22 |
Madison
|
Central Florida Spring Trip |
W, 10-2
|
Final
|
|
Sat. 23 |
Southeast
|
|
L, 2-1
|
Final
|
|
|
Southeast
|
|
W, 5-4
|
Final
|
|
Mon. 25 |
at
St. Petersburg
|
|
L, 5-1
|
Final
|
|
Wed. 27 |
Three Rivers
|
|
W, 6-3
|
Final
|
|
Fri. 29 |
St. Petersburg
|
|
L, 8-5
|
Final
|
|
Sat. 30 |
University of Tampa JV
|
|
L, 6-4
|
Final
|
|
|
University of Tampa JV
|
|
W, 4-3
|
Final
|
|
|
April |
Wed. 3 |
at
University of Tampa JV
|
|
L, 5-0
|
Final
|
|
Sat. 6 |
University of Tampa JV
|
|
L, 4-2
|
Final
|
|
|
University of Tampa JV
|
|
W, 2-1
|
Final
|
|
Sun. 7 |
at
Northwood University JV
|
|
W, 5-3
|
Final
|
|
Mon. 8 |
at
Northwood University JV
|
|
W, 18-2
|
Final
|
|
Wed. 10 |
at
Hillsborough
|
|
L, 8-3
|
Final
|
|
Sat. 13 |
University of Tampa JV
|
|
W, 6-3
|
Final
|
|
Fri. 26 |
at
Tallahassee
|
|
L, 5-4
|
Final
|
|
Sat. 27 |
at
Tallahassee
|
|
L, 4-1
|
Final
|
|
Sun. 28 |
at
Tallahassee
|
|
L, 10-5
|
Final
|
|
|
May |
Fri. 10 |
vs.
Lenoir
@ Morehead City, NC
|
NJCAA Region 10 D2 Tournament |
W, 2-1
|
Final
|
|
Sat. 11 |
vs.
Brunswick
@ Morehead City, NC
|
Brunswick forfeit |
W, 1-0
|
Final
|
|
Sun. 12 |
vs.
Surry
@ Morehead City, NC
|
|
W, 7-2
|
Final
|
|
|
vs.
Lenoir
@ Morehead City, NC
|
|
L, 8-4
|
Final
|
|